75procentNávratnostJednoduchainstalacenejefektivnejsiohrevpatentovanyceskyvyrobeknuloveprovozninaklady

 

 

 

 

UŠETŘÍTE AŽ 75% NÁKLADŮ NA OHŘEV VODY

Ohřev vody je po vytápění největším konzumentem energie domácnosti a zatímco vytápění je potřeba obvykle tehdy, kdy je slunce nejméně, teplou vodu potřebujeme každý den. Fotovoltaickým ohřevem vody lze ušetřit až 75% nákladů na ohřev vody běžné domácnosti. Dvoukilowattový systém vám ročně vyrobí / ušetří přibližně 2 MWh energie. 

klikni

energie

 

 

 

 

NÁVRATNOST  1 - 5 let

Podle spotřeby teplé vody se návratnost systému podle výše dotace pohybuje do pěti let. Životnost všech prvků je mnohem delší. Nejkratší návratnost je v případě velké spotřeby teplé vody, optimální orientace fotovoltaických panelů a vhodně zvoleném objemu bojleru. Na délku návratnosti systému má vliv i množství slunečního svitu v dané lokalitě. Díky vysoké akumulační schopnosti vody a nízké ceně celého systému je návratnost mnohem kratší než u fotovoltaických elektráren s akumulátory.

  klikni

navratnost

 

 

 

 

DOTACE 45.000 až 70.000 KČ, s vyřízením vám pomůžeme

Nemusíte se obávat složitého papírování - potřebnou administrativu můžou zařídit naši partneři, kteří jsou v tom sběhlí. Nárok na dotaci Nová Zelená Úsporám nebo Nová Zelená Úsporám Light zjistí předem. Dotace Nová Zelená Úsporám se vyplácí ještě před samotnou instalací. 

klikni

vyrizeni dotace

 

 

 

 

jednoduchá INSTALACE BĚHEM JEDNOHO DNE

Instalace je většinou zvládnuta během jediného dne, délka instalace závisí na konkrétní situaci, je-li možné panely instalovat ze žebříku, je-li nutná montážní plošina apod.  Konstrukční systémy pro instalaci panelů existují pro všechy typy střech i pro všechny druhy střešních krytin, plošné zatížení střechy fotovoltaickými panely je velmi nízké, zhruba 10 kg/m2. Na rozdíl od fototermických kolektorů jsou fotovoltaické panely připojeny tenkými, ohebnými kablíky, není potřeba tahat a vodotěsně spojovat izolované trubky.

klikni

jedenden

 

 

 

 

Nejefektivnější fotovoltaický ohřev vody na trhu

V roce 2018 proběhlo v UCEEB (Univerzitní Centrum Energeticky Efektivních Budov) při ČVUT nezávislé srovnávací měření pěti zařízení pro fotovoltaický ohřev vody. Solar Kerberos byl vyhodnocen jako nejefektivnější - největší množství energie vyrobené fotovoltaickými panely dokázal přeměnit na teplo. 

klikni

UCEEB

 

 

 

 

Patentovaný český výrobek

Solar Kerberos vyvinula a vyrábí česká firma UNITES Systems a.s. Instalační technici jsou školeni přímo u výrobce a s jeho technickým oddělením mají přímý kontakt. Pro své unikátní řešení je Solar Kerberos chráněn patentovou ochranou.

klikni

Patent

 

 

 

 

Nulové provozní náklady

Solar Kerberos má nulové provozní náklady - pro svou činnost nemusí být ani připojen k elektrické síti - ta se používá pro zálohování ohřevu v případě nedostatku slunečního svitu.
Naopak fototermické solární systémy potřebují pro svou funkci napájení řídicí jednotky a oběhového čerpadla. Bez elektrické energie nefungují a hrozí degradace teplonosné kapaliny vlivem stagnace. Nemrznoucí teplonosná kapalina se musí pravidelně kontrolovat, doplňovat a měnit.
Fotovoltaický systém Solar Kerberos nepotřebuje údržbu a má nulové provozní náklady.  
klikni

provozninaklady