Rodinný dům

Úspora cca 75%Bez bouráníČeský vývoj a výroba
DotacePřes 50.000 litrů ročněModerní technologie
Rychlá návratnost, dlouhá životnostBez smlouvy s distributoremOvěřeno zákazníky z celého světa

 

Solar Kerberos ročně uspoří přibližně 75% nákladů na ohřev vody


Ohřev vody ve většině domácností spotřebuje asi 20% veškeré energie. Zhruba 60% spotřebuje vytápění, takže zbývajících 20% zůstává na všechny ostatní spotřebiče - pračku, myčku, televizi, osvětlení, počítače atd. atd. Ohřev vody je tak velmi významným "žroutem" energie, na kterém se ale dá mnoho ušetřit díky solární energii. Solární systémy však nejsou vhodné pro vytápění, protože potřeba topit je největší v době kdy je slunce nejméně. Teplou vodu potřebuje každý člověk každý den.

 

 

Bez bourání a výměny bojleru

U systému Solar Kerberos jsou fotovoltaické panely (obvykle umístěné na střeše) propojeny s jednotkou Kerberos a bojlerem (obvykle ve sklepě, technické místnosti apod.) jen dvěma tenkými, ohebnými kabely (každý má průměr cca 6mm). Proto instalace takového vedení je velice jednoduchá a čistá - není nutné sekat žlaby pro trubky, jako je tomu u fototermických systémů. Instalace systému Solar Kerberos je hotova během jednoho dne.
Rovněž Solar Kerberos funguje s běžnými elektrickými bojlery, takže pokud takový už máte a vyhovuje jeho objem, můžete si ho nechat a investice se o to sníží. 
Můžeme dodat i jen balíček složený ze systému Solar Kerberos, panelů a konstrukce na střechu a dalších nezbytných komponent, pokud je klient schopen instalace vlastními silami.


Český vývoj a výroba

Firma UNITES Systems, a.s., výrobce systému Solar Kerberos, je na trhu již od roku 1991. Hlavním zaměřením firmy je měření a testování elektronických součástek a osazených desek plošných spojů, v tomto oboru se pohybuje na světové špičce. Patentovaný a několikrát oceněný Solar Kerberos patří k jednomu z projektů, kterými firma v roce 2013 rozšířila své portfolio. Veškerý vývoj a výroba probíhá v ČR, povětšinou přímo v sídle firmy ve Valašském Meziříčí. Díky tomu jsme schopni pružně reagovat na dění na trhu i požadavky našich zákazníků, včetně servisu a technické podpory. Naší prioritou je kvalita a spokojený zákazník. 


možnost čerpání Dotace

Na fotovoltaické systémy pro ohřev vody lze čerpat dotaci Nová Zelená Úsporám, konkrétně v oblasti podpory C.2 FV až 45.000 Kč a v oblasti projektové podpory E Zdroje energie 5.000Kč.
Nemáte rádi papírování? S vyřízením dotace vám pomůžeme!

 

ROČNÍ VÝROBA SOLAR KERBEROS

 

Na grafu je znázorněno, kolik litrů vody ohřeje systém z 10 na 55°C v jednotlivých měsících v roce v klimatických podmínkách střední Evropy. 

A jak funguje fotovoltaika v zimě? Paradoxně lépe než v létě – tedy alespoň co se týče maximálních výkonů. Ty jsou díky chlazení panelů skutečně vyšší než v létě, samozřejmě slunce je na nebi kratší dobu a mnohem níže, takže celková výroba je určitě nižší, ale rozhodně není zanedbatelná. FV panely totiž vyrábějí elektrickou energii ze světelné složky slunečního záření. Více o fungování fotovoltaiky v zimě se můžete dozvědět zde.

Rychlá návratnost, dlouhá životnost

Systém šetří na jedné z největších spotřeb domácnosti - ohřevu vody. V našich klimatických podmínkách Vám Solar Kerberos ušetří cca 2,5 MWh za rok. To při orientační ceně 5 Kč/kWh představuje úsporu ve výši 12.500 Kč. Zjednodušeně platí, že čím více vody spotřebujete, tím rychleji se Vám investice vrátí. Životnost systému vysoce převyšuje dobu jeho návratnosti.


Moderní technologie

 

Systém je používán v kombinaci s nejmodernějšími FV panely, obsahuje měnič s MPPT technologií, která optimalizuje jeho výkon. Díky přehlednému dotykovému displeji v češtině (s možností výběru z dalších jazyků) je ovládání intuitivní, kromě jiného může uživatel sledovat informace o tom, kolik energie systém ušetřil. Tyto údaje bude zanedlouho možné sledovat už i v mobilní aplikaci. Více o užitečnosti monitoringu najdete zde. Výhodou systému je, že ho lze využít téměř u všech běžných typů bojlerů, není téměř omezen výběr bojleru. Zákazníci také oceňují bezúdržbový provoz - na rozdíl od fototermických systémů.

 
 
Bez smlouvy s distributorem

Solar Kerberos neobsahuje střídač (není pro fotovoltaický ohřev vody potřeba) a jeho fotovoltaická část není se sítí nijak propojena.  Pracuje v ostrovním režimu, proto není zapotřebí smlouva s distributorem elektrické energie. To je jeden z velkých benefitů systému - ušetří se mnoho administrativy, ale výhoda ostrovního systému je i v tom, že  ho lze instalovat i tam, kde by distributor jiné nové fotovoltaické zdroje nepovolil (např. z důvodu přetížené distribuční sítě).


Ověřeno zákazníky z celého světa

Solar Kerberos nahřívá vodu od roku 2013. Za tu dobu získal své uživatele doslova po celém světě. Velký zájem o něj je v zemích jako Itálie, Portugalsko, Německo, ale i Keňa, Nový Zéland či Nová Kaledonie. Přestože jde o země s výrazně teplejším klimatem než u nás, i zde lidé potřebují teplou vodu. A právě kvůli množství slunečního svitu jsou v těchto oblastech s fototermikou potíže kvůli přehřívání (stagnaci). Fotovoltaika je pro tyto lokality proto lepším řešením, protože tímto problémem netrpí. Zde je několik ukázek našich instalací v ČR i ve světě.

Nezávazná nabídka