Češi a Slováci na veletrhu Intersolar 2017 (Solární novinky)

Největší evropský veletrh Intersolar 2017, který letos proběhl na přelomu května a června, přinesl řadu zajímavých novinek a inovací. Ve čtvrtém dílu reportáže z naší návštěvy veletrhu informujeme o firmách z České a Slovenské republiky, které se veletrhu aktivně účastnily.

 

Intersolar

 

V přechozích reportážích jsme Vás informovali:
- První díl: Nový hybridní střídač od společnosti Huawei
- Druhý díl: První plug-and-play panel s integrovanou baterií HE3DA
- Třetí díl: Proč se stále více fotovoltaických elektráren staví na vodě?
 
Tradiční účastníci

Česká společnosti UNITES Systems patří k tradičním účastníkům veletrhu Intersolar. UNITES se specializuje na výrobu fotovoltaického ohřevu vody pod značkou Solar Kerberos, která je v Česku nesmírně populární.

Společnost GWL Power/i4wifi také patří k tradičním vystavovatelům na Intersolaru. Letos zde vystavovala zejména LifePo a Li-Ion baterie, které společnost distribuuje nejen v České republice, ale i na dalších evropských trzích.

Ke „stálicím“ Intersolaru patří rovněž slovenská společnost  SOLARGIS. Je to specialista na predikci výnosů solárních elektren pomocí vlastně vyvinutého softwaru. Společnost se také zaměřuje zejména na perspektivní fotovoltaické trhy v zahraničí.

Noví účastníci

K letošním nováčkům Intersolaru patřilo hned pětice českých firem Teco, Solar Monitor, Česká zemědělská univerzita, Traxle Solar a Solar Monitoring.

Společnost Teco na veletrhu prezentovala řešení pro řízení fotovoltaických elektráren a SmartHome, které  je vybaveno skutečnou inteligencí. Toto řešení optimálně nastavuje veškeré technologie na základě vnějších faktorů (teplota, osvit, vlhkost, síla větru, sazba ČEZ apod.), aktuálního pobytu osob a jejich požadavků na tepelnou pohodu.

Řízení výkonu fotovoltaických elektráren, dálkový monitoring elektráren nebo chytrých domů na veletrhu prezentovala společnost Solar Monitor s.r.o.. Jako novinku zde firma poprvé představila Energetickou gateway pro obnovitelné zdroje.

Zástupci 3 firem Traxle Solar, Solar Monitor a České zemědělské univerzity (ČZU) se prezentovali na společném stánku. Profesionálům z fotovoltaické branže jsou známy i trackovací (naklápěcí) solární systémy společnosti Traxle Solar, která je velmi úspěšná se svými produkty zejména v zahraničí. Firma Solarmonitoring je přední česká firma v oboru monitorování a diagnostiky fotovoltaických elektráren. Zástupci ČZU se veletrhu prezentovali zejména svým výzkumem- tj. novým hybridním fotovoltaickým panelem.

Šance pro mezinárodní expanzi

Letos se rozhodně české a slovenské firmy na veletrhu Intersolar rozhodně neztratily. Jejich stánky byly v průběhu celé akce plné návštěvníků, kteří se v blízké budoucnosti mohou změnit i v zákazníky těchto firem.

Od příštího roku se Intersolar obohatí (kromě fotovoltaiky a systémů skladování energie) o další 2 nové obory- tj. elektromobilitu a Smart Home. Doufejme, že i český stát příští rok podpoří nadějné české firmy dotacemi, které by umožnily dalším českým a slovenským firmám zde prezentovat svoje produkty a služby zákazníkům z téměř celého světa.

Zdroj: SolarniNovinky.czFoto: Intersolar

 

Odkaz na originál článku